Jak należy przygotować mieszkanie/dom do badania termowizyjnego?

Przygotowanie do badania

Mieszkanie nie wymaga specjalnych przygotowań do prawidłowego wykonania badania termowizyjnego. Należy pamiętać o tym by bezpośrednio przed badaniem nie wietrzyć mieszkania, ani nie ogrzewać go nadmiernie. W mieszkaniu powinna być utrzymana temperatura pokojowa jak w powszedni zimowy dzień. W miarę możliwości podczas badania powinien być umożliwiony dostęp do ścian zewnętrznych budynku jak i stolarki okiennej. To znaczy meble powinny zostać odsunięte od ścian, zasłony/firanki powinny zostać zdjęcie z okien, przedmioty znajdujące się na parapetach powinny zostać usunięte.

Jakie są najlepsze warunki do przeprowadzenia badania?

Pogoda na badanie

Najlepsze warunki atmosferyczne do przeprowadzenia badania termowizyjnego to temperatura około 0°C, brak opadów atmosferycznych, pełne zachmurzenie, brak silnego wiatru. Są jednak możliwości pewnych odstępstw od tych reguł. Badanie termowizyjne można wykonać gdy temperatura powietrza wynosi kilka stopni na plusie lub minusie. Należy to jednak uwzględnić podczas sporządzania raportu z badania. Badanie termowizyjne najlepiej wykonać po zmroku unikając negatywnego wpływu promieni słonecznych lub w ciągu dnia przy pełnym zachmurzeniu z niską podstawą chmur.

Jak długo trwa badanie termowizyjne?

Czas trwania badania

Długość badania termowizyjnego w mieszkaniu/domu Klienta trwa od kilkunastu minut do nawet 1.5 godziny w zależności od wielkości nieruchomości i rozkładu pomieszczeń. Następnie potrzebujemy kilka dni w zależności od wielkości raportu i natężenia zleceń w danym czasie, aby przygotować raport z przeprowadzonego badania termowizyjnego.

 

Podziel się

FacebookMore...